terapia dźwiękiem


Dźwięk jest najstarszą formą terapii używaną w każdej cywilizacji, jest wielopłaszczyznowym uniwersalnym oddziaływaniem na duchowość i ciało. Stara filozofia Wschodu sprzed 5000 tys. lat mówi, że wszystko powstało z dźwięku. W Nepalu, Indiach, Tybecie ludność obcuje z dźwiękiem na co dzień, mając świadomość, że ułatwia on kontakt pomiędzy własnym wnętrzem a otoczeniem, co z kolei korzystnie wpływa na zdrowie i relacje międzyludzkie. Każda kultura ma swoje dziedzictwo dźwiękowe. Słowianie 3,500 lat temu używali do rytuałów piszczał pasterskich, bębnów ramowych, kołatek. Dzisiaj możemy czerpać energię i zdrowie z dawnych źródeł, które cały czas biją dla nas, nie zapominajmy o potencjale tkwiącym w dźwięku. Dźwięk posiada moc uzdrawiania, bowiem harmonizuje, wycisza i wprowadza w stan homeostazy umysł. Wtedy ciało uzdrawia się samo.… Do dźwiękowej harmonii używam mis tybetańskich, gongów, tingszy, monochordu, piszczał słowiańskich, ale także instrumentów z innych kultur i cywilizacji.
masaż dźwiękiem

Masaż dźwiękiem metodą Petera Hessa jest bardzo skuteczną formą relaksacji, już po kilku sesjach można przywrócić naturalną harmonię organizmu, fizyczne rozluźnienie oraz pozytywne nastawienie wobec własnego ciała. Odprężenie wewnątrz przestrzeni dźwiękowej pomaga w uwolnieniu emocji i umysłu. Zabieg jest odpoczynkiem od zgiełku codzienności.Odbywa się na leżąco, trwa około 1 godziny. W trakcie zabiegu na ciele w odpowiednich miejscach, ustawiane są misy, które poprzez delikatne uderzenie filcową pałeczką wibrują. Wibracja wnika głęboko w ciało. Podczas masażu, gdy wibracje mis rozchodzą się po całym ciele znika poczucie ich ciężaru. Relaks następuje prawie natychmiastowo, zarówno dla ciała fizycznego, jak i dla psychiki.

• EFEKTY:

Stan odprężenia uzyskiwany podczas masażu ma dobroczynne znaczenie dla regenerowania całego organizmu. Masaż dźwiękowy działa jak tabletka regenerująca i pobudzająca do działania. W stanie relaksu uruchamiają się zdolności samouzdrawiające organizmu, co skutkuje częstokroć wycofywaniem się stanów chorobowych. Zaobserwowano wspaniały efekt oddziaływania w różnego rodzaju przeziębieniach, zapaleniach zatok, krtani, gardła. Bardzo dobre efekty uzyskuje się przy różnego rodzaju alergiach, bólach głowy, migrenach, także przy dolegliwościach w których ulgę przynosi rozluźnienie spiętych mięśni, m.in. barków, pleców na których odbija swoje piętno stres, pośpiech cywilizacyjny i zmęczenie organizmu.

• ZASTOSOWANIE:

Istnieje możliwość włączenia masażu do zabiegów kosmetycznych. Działa on jak naturalny lifting, wygładza, wspomaga wchłanianie kosmetyków naturalnych. Działa bardzo korzystnie przy wszystkich problemach związanych z cerą. Poprawia elastyczność i gładkość naszej skóry. Wiele osób zauważa u siebie pozytywne skutki w likwidowaniu blokad i napięć psychicznych. Wzrasta kreatywność, podnosi się poczucie własnej wartości. Masaż pomaga w kłopotach z zasypianiem i koncentracją. Wzrasta witalność i radość życia. Metoda ta przynosi także doskonałe efekty w terapii osób niepełnosprawnych, we wspieraniu leczenia nerwic i chorób psychicznych, a także w rekonwalescencji i rehabilitacji.
Masaż wykonujemy w domu pacjenta, lub w Pracowni Kreatywności.Koncerty relaksacyjne

Kąpiel w dźwiękach gongu i mis tybetańskich to swoistego rodzaju koncert, w trakcie którego leżymy i słuchamy harmonii dźwięków, które oczyszczają nas z codziennych problemów i stresów. Blokady i napięcia, które nagromadziły się w naszym organizmie, rozpuszczają się i rozładowują pod wpływem ożywczych, rezonujących dźwięków. Na powrót nawiązujemy kontakt z samym sobą, ze swoimi emocjami, odzyskujemy wewnętrzną harmonię, radość życia. Podczas koncertu tworzy się przestrzeń, w której możliwe jest spojrzenie na siebie z zupełnie innej perspektywy. Często pojawiają się odpowiedzi na nurtujące nas pytania, rozjaśnia się nam umysł. Dzięki kąpieli w dźwięku można zanurzyć się w ciszy, równocześnie znajdując w brzmieniach oczyszczenie i głęboki relaks w trakcie niezapomnianej podróży w głąb siebie. Gong jest narzędziem terapeutycznym, silnie oczyszczającym - i tak jak kąpiel wodna odświeża nasze ciało, tak dźwięki gongu oczyszczają nasze sfery emocjonalne i duchowe. W trakcie koncertów używam także dźwięki piszczał, monochordu – instrumentu wymyślonego przez Pitagorasa, współczesnych instrumentów doskonale brzmiących w terapii, ale także śpiewu – który ma niezwykłe walory terapeutyczne, bowiem ma w sobie zapisane intencje…

• EFEKTY WPŁYWU DŹWIĘKU NA CIAŁO CZŁOWIEKA:
- zmniejszenie napięcia fizycznego psychicznego
- niwelowanie stanów lękowych
- wyciszenie, odprężenie i poprawa koncentracji
- oczyszczanie i dodawanie energii, usuwanie blokad energetycznych
- normowanie ciśnienia i poprawa krążenia
- pobudzenie naturalnych mechanizmów samouzdrawiających
- zwiększenie witalności i odporności organizmu
- harmonizowanie komórek ciała
- regulacja przemiany materii
- poprawa samopoczucia i działanie relaksacyjne